Program

Poznawanie przez działanie - stawiamy na metody aktywizujące, organizujemy mnóstwo warsztatów i wycieczek.

Przedszkole

W przedszkolu realizujemy wiele ogólnopolskich programów edukacyjnych, dzięki którym dzieci doskonalą kompetencje poznawcze oraz rozwijają zainteresowania. Oto kilka z nich:

 • Ogólnopolski Program Kreatywny Przedszkolak rozbudzający wyobraźnię, twórcze myślenie i miłość do tworzenia.
 • Ogólnopolski Program Edukacyjny Bajkowe Poranki wprowadzający dzieci w magiczny świat literatury.
 • Ogólnopolski Program Edukacyjny Mały Miś w świecie wielkiej literatury, czyli coś dla najmłodszych – rozwijanie zainteresowań czytelniczych w towarzystwie sympatycznego misia.
 • Kodowanie na dywanie – ćwiczenie logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, szukania odpowiedzi, a wszystko to podczas ciekawej zabawy.


Programy edukacyjne

Aby w pełni rozwijać potencjał i możliwości każdego dziecka, na co dzień realizujemy zajęcia z wykorzystaniem wielu metod takich jak: 

 • Metoda Dobrego Startu
 • Globalne czytanie metodą G. Domana
 • Edukacja matematyczna wg E. Gruszczyk – Kolczyńskiej • Edukacja przez ruch D. Dziamskiej
 • Pedagogika zabawy Klanza
 • Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
 • Aktywne słuchanie muzyki B. Strauss
 • Metoda wychowania muzycznego C. Orffa Każdy nasz dzień wypełniają aktywności:
 • Poranki logopedyczne – gimnastyka buzi i języka, ćwiczenia oddechowe
 • Paluszkowe wygibasy, czyli ćwiczenia motoryki małej i sprawności manualnej z elementami terapii ręki • Budzimy zmysły – zabawy sensoryczne
 • Gimnastyka dla smyka, bo ruch to zdrowie
 • Cisza i ja – zabawy relaksacyjne i wyciszające
 • Rytmika, czyli pląsy przy pianinie


Dwujęzyczność

Oferujemy codzienne zajęcia z języka angielskiego w każdej grupie. W placówce funkcjonują grupy dwujęzyczne, w których lektorka zwraca się do dzieci wyłącznie w języku angielskim. Dzięki zanurzeniu w języku dzieci uczą się go w sposób naturalny i łatwy.

Nasze innowacje

Walking with English

Chcemy aby dzieci jak najwięcej czasu spędzały na łonie natury. Właśnie z takiej potrzeby narodziła się innowacja „Walking with English”. Wykorzystujemy każdą okazję do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Realizujemy zajęcia z języka angielskiego na zewnątrz, dzięki czemu przyswajanie nowych umiejętności jest świetną zabawą.

Froebel

Wiemy jak ważna jest zabawa, doceniamy bliski kontakt z naturą oraz możliwość samodzielnego doświadczania świata i naukę przez działanie, dlatego tak bliski jest nam nurt pedagogiki froeblowskiej.

 
Uważność

Podążamy za potrzebami dzieci współczesnego świata. W ramach innowacji dzieci uczestniczą w cyklicznych zajęciach podczas których mogą wyciszyć zmysły, wsłuchać się w siebie, rozpoznać emocje swoje i osób w ich otoczeniu oraz doceniać i cieszyć się każdą chwilą.

 
Zajęcia tematyczne

Podczas pobytu w przedszkolu dzieci mogą uczestniczyć w wielu zajęciach dodatkowych min. capoiera, zajęcia gimnastyczne, lodowisko, zajęcia taneczne, matematyczne i rytmiczne.

 
Leśna Akademia Przedszkolaków

Jednego dnia każdego miesiąca wspólnie wychodzimy na długi spacer do pobliskiego parku. Dajemy przestrzeń do integracji całego przedszkola, gdzie starsi pomagają młodszym, a młodsi budują poczucie bezpieczeństwa i uczą się bezpośrednio od starszych rówieśników. Dzięki wspólnemu spędzaniu czasu w otoczeniu przyrody budujemy wspólnotę, która troszczy się o siebie i swoją okolice i czuje się za nią odpowiedzialna.

 
Pobawmy się razem

Zapraszamy rodziców do udziału w warsztatach wraz ze swoimi pociechami. Tworzymy pretekst do wspólnego spędzania czasu w pełnej zabawy i śmiechu atmosferze. Podczas spotkań tworzymy niezapomniane dzieła, ozdabiamy, malujemy, przerabiamy, kreujemy.

 
Naturalnie

Zdarzają się tygodnie, kiedy z przedszkolnych półek znikają całkowicie zabawki. Czy dzieci się wtedy nudzą? Absolutnie nie! W zamian za klocki, lalki, autka, misie dzieci otrzymują dary natury. Szyszki, orzechy, mech, patyki, kamienie i wszystko to co możemy znaleźć w lesie odwiedza nasze sale. Dzięki temu rozbudzamy i rozwijamy kreatywne myślenie i działania dzieci oraz umiejętność dostrzegania nowych rozwiązań. Aktywizujemy strefę fantazji i wyobraźni. Stwarzamy szansę na doświadczanie, poznawanie różnorodnych i niespotykanych, naturalnych substancji, faktur, przedmiotów. Eksperymentujemy z nowościami plastycznymi.


Zajęcia dodatkowe

Podczas pobytu w przedszkolu dzieci mogą uczestniczyć w wielu zajęciach dodatkowych min:

 • Capoiera
 • Lodowisko
 • Active Dance - zajęcia taneczne
 • Liczydło - zajęcia matematyczne
 • EwoGim – zajęcia gimnastyczne
 

 

Współpracujemy z Biblioteką Miejską nr 4,
Zagłębiowską Mediateką,
EwoGim,
Stadionem Zimowym MOSiR Sosnowiec


Co nas wyróżnia


Żłobek


Senso-plastyka

Ten typ zajęć wspiera w rozwoju samodzielności, kreatywności oraz twórczego myślenia. Mają też niezwykle duży wpływ na małą oraz dużą sensorykę. Do zajęć wykorzystujemy składniki jadalne, o różnych teksturach, kolorach, zapachach. Podczas zajęć nie boimy się ubrudzić, są uwielbiane przez naszych małych badaczy wielkiego świata, a my im w tym pomagamy.


Metodyka M.Montessori

Zajęcia z wykorzystaniem metodyki wg. Marii Montessori, forma zajęć w których decyzyjność waszego dziecka jest pierwszorzędna. Kierujemy aby dziecko stawiało siebie, swoje myśli i uczucia na pierwszym miejscu. Do zajęć wykorzystujemy sceny z rutyny dnia codziennego, dajemy przestrzeń, a przede wszystkim wspieramy.


Kuchcikowo

Kuchcikowo, tego typu zajęcia kształtują u waszego dziecka zmysł kulinarny. Dziecko uczy się przygotowania prostych potraw, z wykorzystaniem naturalnych, smacznych składników oraz zachowania zasad higieny osobistej. To wszystko pozwala na rozwój kreatywności, logicznego myślenia, metodyki, a przede wszystkim na samodzielność ukrytą pod dobrą zabawą.


Rytmika

Rytmika, cykl zajęć umuzykalniających, mających łączyć w sobie różne formy aktywności. Do tych zajęć wykorzystujemy instrumenty, aby muzyka miała żywy i niepowtarzalny charakter, nie tak jak w przypadku muzyki odtwarzanej przez sprzęt multimedialny i nagłośnienie. Dzieci w tym przypadku ćwiczą słuch oraz poczucie rytmu, przy tym tańcząc, śpiewając wspierając improwizację ruchową i instrumentalną.


Zajęcia teatralne

Zajęcia teatralne. Charakter wywiera ogromne wrażenie, mają one niesamowity wpływ na własne “Ja” dzieci. Dzięki nim, dzieci uczą się okazywania swoich emocji i uczuć, wyostrzają koncentrację i spostrzegawczość.


Język angielski

Język angielski, wprowadzanie prostych zwrotów oraz słownictwa pozwala na osłuchanie się z językiem. Uczymy się pierwszych słów, poprzez muzykę, zajęcia ruchowo - taneczne, co będzie mieć wielki wpływ na przyszłość dzieci. Dziecko, które ma kontakt z innym językiem, w przyszłości o wiele bardziej radzi sobie z barierą językową, czerpie i wzbogaca swoje słownictwo o wiele szybciej, a przez to posługuje się nim płynniej.


Zajęcia ruchowo-taneczne

Zajęcia ruchowo - taneczne, w naszej placówce stawiamy tak że, aby było w niej dużo ruchu, podczas zajęć wykorzystujemy klasyki jak “Niedźwiedź śpi”, a także innowacyjne układy ruchowe. Wspieranie motoryki dużej, jest niesamowicie ważne dla każdego malucha. 

Współpracujemy z Biblioteką Miejską nr 4,
Zagłębiowską Mediateką,
EwoGim,
Stadionem Zimowym MOSiR Sosnowiec