Program

Poznawanie przez działanie – stawiamy na metody aktywizujące, organizujemy mnóstwo warsztatów i wycieczek.

Przedszkole


Programy edukacyjne

W przedszkolu realizujemy wiele ogólnopolskich programów edukacyjnych, dzięki którym dzieci doskonalą kompetencje poznawcze oraz rozwijają zainteresowania. Oto kilka z nich: Mały Miś w świecie wielkiej literatury, Bajkowe poranki, Kodawanie na dywanie


Dwujęzyczność

Oferujemy codzienne zajęcia z języka angielskiego w każdej grupie. W placówce fukncjonują grupy dwujęzyczne, w których lektorka zwraca się do dzieci wyłącznie w języku angielskim. Dzięki zanużeniu w języku dzieci uczą się go w sposób naturalny i łatwy.


Walking with English

Chcemy aby dzieci jak najwięcej czasu spędzały na łonie natury. Właśnie z takiej potrzeby narodziła się innowacja „Walking with English”. Wykorzystujemy każdą okazję do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Realizujemy zajęcia z języka angielskiego na zewnątrz, dzięki czemu przyswajanie nowych umiejętności jest świetną zabawą.


Froebel

Wiemy jak ważna jest zabawa, doceniamy bliski kontakt z naturą oraz możliwość samodzielnego doświadczania świata i naukę przez działanie, dlatego tak bliski jest nam nurt pedagogiki froeblowskiej.


Uważność

Podążamy za potrzebami dzieci współczesnego świata. W ramach innowacji dzieci uczestniczą w cyklicznych zajęciach podczas których mogą wyciszyć zmysły, wsłuchać się w siebie, rozpoznać emocje swoje i osób w ich otoczeniu oraz doceniać i cieszyć się każdą chwilą.


Zajęcia tematyczne

Podczas pobytu w przedszkolu dzieci mogą uczestniczyć w wielu zajęciach dodatkowych min. capoiera, zajęcia gimnastyczne, lodowisko, zajęcia taneczne, matematyczne i rytmiczne. 

Współpracujemy z Biblioteką Miejską nr 4,
Zagłębiowską Mediateką,
EwoGim,
Stadionem Zimowym MOSiR Sosnowiec


Co nas wyróżnia


Żłobek


Senso-plastyka

Ten typ zajęć wspiera w rozwoju samodzielności, kreatywności oraz twórczego myślenia. Mają też niezwykle duży wpływ na małą oraz dużą sensorykę. Do zajęć wykorzystujemy składniki jadalne, o różnych teksturach, kolorach, zapachach. Podczas zajęć nie boimy się ubrudzić, są uwielbiane przez naszych małych badaczy wielkiego świata, a my im w tym pomagamy.


Metodyka M.Montessori

Zajęcia z wykorzystaniem metodyki wg. Marii Montessori, forma zajęć w których decyzyjność waszego dziecka jest pierwszorzędna. Kierujemy aby dziecko stawiało siebie, swoje myśli i uczucia na pierwszym miejscu. Do zajęć wykorzystujemy sceny z rutyny dnia codziennego, dajemy przestrzeń, a przede wszystkim wspieramy.


Kuchcikowo

Kuchcikowo, tego typu zajęcia kształtują u waszego dziecka zmysł kulinarny. Dziecko uczy się przygotowania prostych potraw, z wykorzystaniem naturalnych, smacznych składników oraz zachowania zasad higieny osobistej. To wszystko pozwala na rozwój kreatywności, logicznego myślenia, metodyki, a przede wszystkim na samodzielność ukrytą pod dobrą zabawą.


Rytmika

Rytmika, cykl zajęć umuzykalniających, mających łączyć w sobie różne formy aktywności. Do tych zajęć wykorzystujemy instrumenty, aby muzyka miała żywy i niepowtarzalny charakter, nie tak jak w przypadku muzyki odtwarzanej przez sprzęt multimedialny i nagłośnienie. Dzieci w tym przypadku ćwiczą słuch oraz poczucie rytmu, przy tym tańcząc, śpiewając wspierając improwizację ruchową i instrumentalną.


Zajęcia teatralne

Zajęcia teatralne. Charakter wywiera ogromne wrażenie, mają one niesamowity wpływ na własne “Ja” dzieci. Dzięki nim, dzieci uczą się okazywania swoich emocji i uczuć, wyostrzają koncentrację i spostrzegawczość.


Język angielski

Język angielski, wprowadzanie prostych zwrotów oraz słownictwa pozwala na osłuchanie się z językiem. Uczymy się pierwszych słów, poprzez muzykę, zajęcia ruchowo - taneczne, co będzie mieć wielki wpływ na przyszłość dzieci. Dziecko, które ma kontakt z innym językiem, w przyszłości o wiele bardziej radzi sobie z barierą językową, czerpie i wzbogaca swoje słownictwo o wiele szybciej, a przez to posługuje się nim płynniej.


Zajęcia ruchowo-taneczne

Zajęcia ruchowo - taneczne, w naszej placówce stawiamy tak że, aby było w niej dużo ruchu, podczas zajęć wykorzystujemy klasyki jak “Niedźwiedź śpi”, a także innowacyjne układy ruchowe. Wspieranie motoryki dużej, jest niesamowicie ważne dla każdego malucha. 

Współpracujemy z Biblioteką Miejską nr 4,
Zagłębiowską Mediateką,
EwoGim,
Stadionem Zimowym MOSiR Sosnowiec